Zauważyć

Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.
(Łk 10, 1-9)

Pan wysyła przed sobą uczniów do miejsc, w które zamierza przyjść. Wysłał ich wtedy, dwa tysiące lat temu, a teraz robi dokładnie tak samo.
Kiedy chce do mnie przyjść – najpierw posyła przed sobą człowieka.
Na chwilę albo na dłużej. Czasem po to, żeby powiedział jedno zdanie. A kiedy indziej – żeby przygotowywał we mnie Jego przyjście przez dłuższy czas. Czasem to pani z warzywniaka, czasem ktoś ze wspólnoty, z pracy, czasem moja własna mama.
I cała sztuka polega na tym, żeby to zauważyć.
A kiedy to ja jestem posłana – nigdy nie jestem w tym sama. Zawsze do kompletu Pan Bóg daje mi kogoś, kto idzie ze mną. Czasem to oczywiste, czasem – trzeba się przyjrzeć,  uwierzyć, że nie jest się w tym posłaniu samotnym.
I cała sztuka polega na tym, żeby to zauważyć.
Marta

Jedna uwaga do wpisu “Zauważyć

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s