Wcześniej

Jezus powiedział do ludu: «Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: ‚Oni wszyscy będą uczniami Boga’. Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie.
 Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi spożywali mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». (J 6, 44-51)

Każdego dnia, kiedy budzę się rano, robię znak krzyża, idę do łazienki, myję twarz i zęby. Potem modlitwa. Eucharystia przeważnie wieczorem.
Zauważyłem, że lepiej jest, kiedy wstaję wcześniej, tak z pół godziny albo godzinę. Taki bonus, czas dodany do zwykłego dnia. I wtedy dzień jakby smakuje inaczej. Lepiej.  I chyba tak też jest z chlebem życia: żeby go zasmakować, żeby nie spowszedniał, trzeba od czasu do czasu coś zmienić.
Za to najmniej fajnie jest, kiedy się orientujesz, że tego chleba nie ma w ogóle.
Chleba, którym jest Jezus. Kiedy zauważasz, że minął dzień, i kolejny – a Jezusa nie ma. Bo zabrakło czasu na modlitwę, na Ewangelię, na mszę, na różaniec, na koronkę.
Fajnie jest wstać wcześniej. Nawet, jeśli jest do tego potrzebny automatyczny lewarek pod łóżkiem, który cię z niego wyrzuci o określonej godzinie. Albo przyjaciel, który będzie dzwonił do skutku, żeby cię obudzić.
Po co?
Po to, żebyś miał czas na spożycie Chleba Życia.
[Boanerges]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s