Bałagan

Kiedy Jezus umył uczniom nogi, powiedział im:
«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować.
Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz potrzeba, aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę. Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że Ja jestem.
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał».
( J 13, 16-20)

„Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować.”
Sługa nie jest większy od pana.
Stworzenie nie jest większe od Stwórcy.
Proste. A mimo tego tak łatwo mi wpaść w egoizm, w egocentryzm. Tak łatwo o poczucie, że świat się wokół mnie kręci. No, może nie cały, ale przynajmniej ten najbliżej. Że w gronie bliskich to moje problemy są największe, moje emocje najważniejsze. Nie dziwi mnie, że ktoś dla mnie coś robi ot, tak, po prostu. Zapominam nawet podziękować, bo uważam to za oczywiste: skoro robię tyle dobrych rzeczy, to mi się należy taka troska i uwaga.
Sługa nie jest większy od pana. A często się zachowuje, jakby był. Narusza porządek i jeszcze się dziwi, że ma w życiu bałagan.
Dlatego szczęśliwa będę dopiero, gdy będę pamiętać, że to Bóg jest najważniejszy i to On ma być na pierwszym miejscu, nie ja. I gdy będę według tego postępować.
Wtedy zniknie bałagan.

Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s