Potrzebny

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli pochwycić Go w mowie.
 Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim Ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»
Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu Mnie wystawiacie na próbę? Przynieście Mi denara, chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli Mu: «Cezara». Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego.
(Mk 12, 13-17)

Imponuje mi Jezus, który, choć atakowany podstępnym słowem, zachowuje wewnętrzny spokój. Ma klasę w każdej – nawet takiej – sytuacji.
Nie daje się sprowokować. Nie daje się wciągnąć w polityczne spory i dyskusje.
W naszym środowisku one prawie zawsze kończą się kłótniami, często wręcz nienawiścią. W rodzinie, w pracy, na spotkaniu towarzyskim. Wystarczy tylko, że ktoś myśli inaczej ode mnie.
A On po prostu nie daje się postawić przeciwko komukolwiek. Bóg nigdy nie był i nie jest przeciwko komukolwiek. Nie oznacza to, że nie nazywa zła po imieniu, albo że toleruje niesprawiedliwość. Albo, że nie wie co powiedzieć, więc się nie wychyla.
On po prostu nie staje przeciw człowiekowi, ale przeciw złu.
Jak bardzo jest On potrzebny w naszym świecie!

Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s