Bez chwały

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.
Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.
Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim”.
(Mt 5, 17-19)

Pewnie trudno nam jest sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś przychodzi i zaczyna nas poprawiać w dotychczasowym Prawie, w zwyczajach. W takich momentach powstaje opór, bunt przeciwko zmianom. I tak zapewne się dzieje, kiedy te zmiany są nieprzemyślane czy wiążą się ze znaczącą stratą naszych wartości czy przyzwyczajeń.
Ale kiedy przychodzi Jezus, kiedy z otwartymi rękoma zapraszasz Go do swojego życia, kiedy czynisz Go Panem swojego życia i dajesz Mu przyzwolenie na działanie w Twoim życiu – to nie zadajesz pytań, jakimi sposobami ma być obecny, ale wierzysz, że „wszystko spełni”.
Ale jest druga strona medalu – Jezus uczy każdego z nas, by uczciwie przekazywać głoszoną prawdę Ewangelii, by przy tym nie szukać swojej chwały czy przychylności ludzi ale szczerze objawiać Bożą naukę. To głoszenie przekłada się też na inne nasze obowiązki: pracę, naukę, relacje, w których też mamy starać się być wielcy, bo to nas przybliża do królestwa niebieskiego.
[Boanerges]

Jedna uwaga do wpisu “Bez chwały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s