Nie bój się tracić

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity.
Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».
(J 12, 24-26)

Nie skupiaj się na tym, co tracisz.Ziarno musi obumrzeć, zanim wyda plon. Ale jak wygląda to obumieranie? Ono zużywa zapasy, które zgromadziło, wypuszcza korzonek i kiełkuje. Już nie jest luzem, wszystko jedno gdzie; zaczyna być przywiązane do swojego miejsca wzrostu, zakorzenia się. Wypuszcza kiełek, który z ziemi przebija się na słońce i z korzysta z jego energii, by rosnąć. Owszem, ziarno traci: traci swój kształt, wygląd, swoje zewnętrzne cechy, zmienia się – i staje się piękną rośliną, o wiele większą, mocniejszą, dającą wiele ziaren.
Nie bój się tracić tego, co masz, tego, jaki jesteś, jak wyglądasz w oczach świata. Nie bój się zmieniać. Nie masz się czego bać – jeśli tylko robisz to wszystko dla Chrystusa.
Marta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s