Czy właśnie Jego chcesz?

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.
Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone.

Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć”.
(Łk 12, 8-12)


Kto się Mnie wyprze, tego Ja się wyprę – w pierwszym momencie brzmi to dla mnie trochę jak słowne przepychanki moich dzieci: jak się nie będziesz ze mną bawić, to ja z tobą też potem nie będę!

A tymczasem ten fragment to coś innego.
To lekcja tego, jak buduje relacje Bóg. W miłości, wolności i szacunku.

W miłości – bo On stworzył cię z miłości i do miłości. Po to, żebyś kochał. To jest trochę nie do pojęcia: że Ktoś, Kto stworzył świat i mógłby w nim wszystko ustawić tak, jak chce – rezygnuje z tego po to, żebyś mógł Go kochać sam z siebie. Wybrać Go dlatego, że właśnie Jego chcesz.

W wolności – bo Bóg tak działa. Tak, On cię chce. Wybiera cię pierwszy, kocha cię. Ale jest w tym taki delikatny; nie narzuca się, nie wpycha do twojego życia. Czeka. Czy wejdziesz z Nim w relację? Czy będąc w niej, przyznasz się do Niego przed ludźmi? Czy będzie dla ciebie na tyle ważny? A może wyprzesz się Go, kiedy to będzie wygodne?

W szacunku – bo przyznając się do Jezusa albo wypierając się Go, podejmujesz decyzję. I On tę decyzję szanuje. Kiedy mówisz Mu „tak” – przyjmuje twoje „tak”, kiedy mówisz Mu „nie” – przyjmuje twoje „nie”. I sam postępuje zgodnie z tym, co ty zdecydowałeś.

/Marta/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s