Następnym razem

Jezus powiedział do swoich uczniów: «To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.
Wtedy Piotr zapytał: „Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?”
Pan odpowiedział: «Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas rozdawał jej żywność? Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: „Mój pan ociąga się z powrotem”, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce.
Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą».
(Łk 12, 39-48)

Znalazłeś się kiedyś w sytuacji niezapowiedzianych odwiedzin cioci, wujka, kolegi czy koleżanki? Albo w sytuacji, kiedy ktoś chciał zajść do twojego pokoju – a tam przecież taki bałagan, na kogo ja teraz wyjdę…
Odpowiadasz w życiu za różne zadania, pełnisz różne funkcje. Twoje zaangażowanie ma wpływ na samopoczucie i życie innych ludzi.
Jakim jesteś sługą?

Gdy przyjdzie Jezus, czy powiesz Mu: bardzo proszę, usiądź, Jezu, na tym łóżku pięknie pościelonym, ale do środka i za łóżko nie zaglądaj? Czy zaprosisz go do swojej firmy albo domu i posadzisz na honorowym miejscu – ale do kuchni i pokoju na piętrze już lepiej nie wchodźmy?

A jeśli dzisiaj Jezus przyjdzie i zechce wejść do Twego serca, do Twojego życia – co Mu powiesz?
– Panie Jezu, dziś to tak tylko z zewnątrz popatrz na moje serce. Do środka następnym razem.

Pomyśl.
Czy dzisiaj, teraz, wpuścisz Go do swojego domu, wpuścisz Go do swojego serca?
Jakim jesteś sługą?
/Boanerges/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s