Słyszysz Go?

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: „To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz”.
(Łk 11, 29-32)

Czy kiedyś próbowałeś usłyszeć, jakimi słowami mówi do Ciebie Jezus?
Kiedy? Na modlitwie – albo choćby w ciszy, kiedy nie ma muzyki w tle, nie ma włączonego telewizora. Co wtedy najczęściej słyszysz, o czym myślisz?
Jeśli nie masz takich momentów, zachęcam Cię, byś zawalczył o tę ciszę.
Dlaczego? Dlatego, ze czasami potrzebna jest po prostu cisza, żeby zobaczyć czy usłyszeć znak. Znak pochodzący od Jezusa, znak dla mojego życia.
Narzekamy nieraz: Jezus mnie nie słyszy, nie rozumie moich problemów tak, jak ja chcę. Ale czy dajemy Jezusowi czas, żeby mógł do nas mówić?
Im więcej czasu dla Pana Boga, im więcej Słowa, im więcej ciszy – tym więcej szans na to, żeby zobaczyć, że znaków, które daje mi Jezus, jest znacznie więcej niż jeden.
Wielki Post jest takim okresem, który pomaga nam w zdobywaniu ciszy i w rozpoznawaniu znaków.
Boanerges

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s