Podobasz się Mu?

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.
Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim”.
(Mt 5,17-19)

Czasami wydaje się, że ludzie są bardzo rozgoryczeni tym, że Pan Bóg dał nam przykazania. Kiedy jednak poznajemy biblijną historię narodu wybranego, okazuje się, że Pan Bóg uczynił to z miłości do człowieka. Bo człowiek bez przykazań jest narażony na utratę relacji z Bogiem.
Denerwujemy się, kiedy policjant staje na drodze z lizakiem i każe nam zjechać na pobocze, bo jechaliśmy zbyt szybko, z narażeniem życia swojego i innych. Podobnie ma się rzecz z Bożymi przykazaniami. Gdyby ich nie było, to nie raz i nie dwa skończylibyśmy w rowie.
Oczywiście: życie według przykazań powinno być w harmonii z naszą wolną wolą i rozumem. Kiedy żyjemy najpierw według przykazania miłości, a potem według dziesięciu przykazań, jesteśmy na dobrej drodze do zbawienia.
A najbardziej trzeba się przejąć ostatnim zdaniem tej Ewangelii.
Kto wypełnia przykazania i uczy je wypełniać, ten podoba się Panu Bogu.
Boanerges

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s