Po imieniu

Maria Magdalena stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.
I rzekli do niej: „Niewiasto, czemu płaczesz?” Odpowiedziała im: „Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono”. Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. Rzekł do niej Jezus: „Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?” Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: „Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę”. Jezus rzekł do niej: „Mario!” A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: „Rabbuni”, to znaczy: Mój Nauczycielu! Rzekł do niej Jezus: „Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”. Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: „Widziałam Pana”, i co jej powiedział.
(J 20, 11-18)

Zawsze bardzo wzruszają mnie te historie w Ewangelii, w których Jezus zwraca się do kogoś po imieniu. Przypominają mi, że On nie jest tylko „Bogiem ludzkości”, Zbawicielem świata”, „opiekunem swoich wiernych”.
Jest Bogiem ludzi konkretnych. Z indywidualną historią. Z życiem niepodobnym do życia kogoś innego. Z osobistymi grzechami – i z bogactwem łask, udzielanych przez Niego komu trzeba i kiedy trzeba. Kiedy przychodzi, to przychodzi dokładnie tam, gdzie chce i do kogo chce. Kiedy patrzy, nawet w tłumie dostrzega tę jedne jedyne oczy, które pragną Jego spojrzenia. Jest Bogiem tych, których zna jak nikt inny. Tak dobrze, że rozpoznaje ich po głosie, po krokach, po biciu serca. Albo po łzach – jak dziś Marię Magdalenę.
Jezus jest Twoim Bogiem.
I zna Twoje imię od założenia świata.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s