Dany z miłości

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”.
Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota: „Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?” W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.
(J 14, 21-26)

Kto naprawdę kocha, potrafi wiele obiecać.
I co najważniejsze – zawsze dotrzymuje słowa.
Obietnica Ducha Świętego zostaje złożona pośród zapewnień o miłości. Ojca i Syna. A więc to jest miłość na zawsze. Obietnica też na zawsze. Duch Święty – Paraklet. Wspomożyciel. Adwokat. Orędownik. Obrońca. Pocieszyciel. Obiecany i dany na zawsze. Z miłości i dla miłości.
Mamy Ducha dlatego, że kocha nas Ojciec i Syn. I mamy Ducha po to, byśmy i my umieli kochać – Ojca, Syna i siebie nawzajem.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s