Ciebie też

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka.
Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”.
(J 14, 27-31a)

Słowo: „odchodzę” może przerażać. Nawet w ustach Jezusa.
Uczniowie się boją. Bardzo potrzebują pokoju. I Jezus o tym wie. Zapewnienie o pokoju jest pierwszym zdaniem jakie do nich kieruje. I to zdaniem doprecyzowanym – to nie jest pokój jaki znają ze świata – zresztą, wiadomo, jak ciężko o pokój na świecie.
Dlatego to pokój Boży ma zawsze ostatnie słowo. A jednocześnie pierwsze.
Bo tylko z Bożym pokojem w sercu można naprawdę głosić najważniejszą prawdę Ewangelii: Ojciec posłał na ziemię swojego Syna, bo kocha każdego człowieka tak samo mocno, jak własne Dziecko.
Tak, Ciebie też.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s