Wzrost duchowy

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.
Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.
(J 15, 1-8)

Już to gdzieś słyszeliśmy… No tak! W ostatnią niedzielę.
Spróbujmy zatem dziś przysiąść do tej Ewangelii jeszcze raz.

Jest wymowna, bo Jezus konkretnie mówi, co dzieje się z latoroślami, które nie przynoszą żadnego owocu. Jaką latoroślą zatem ja jestem? Badylem – czy latoroślą przynoszącą winne owoce?

Może myślisz, że jeszcze jest czas.
Czas na wzrost, na dojrzewanie, na wydawanie dobrych duchowych owoców. Bo my mamy ciagle jakieś wytłumaczenie: to praca, to dzieci, to ciekawy wątek w serialu, to grill i majówka. Potrafimy znaleźć czas na wiele innych zajęć, jednak kiedy chodzi o relację z Jezusem, o czas wzrostu w Jego słowie i nauce, to jest o wiele trudniej.

Wzrost duchowy to modlitwa, Eucharystia i inne sakramenty, uczynki miłosierdzia, osiem błogosławieństw. Dróg do wzrostu i wydawania owoców jest wiele.
Którą drogę Ty dziś obierzesz?

Boanerges

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s