Pragniesz nawrócenia?

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. „Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie”. (Mt 11,20-24)

Ten fragment Ewangelii jest dla mnie swoistym „sprowadzeniem na ziemię”.
Czemu?
Posłuchaj.
Miastem Korozain – albo Betsaidą – jest moje życie. W nim dokonuje się wiele cudów, które w swojej codzienności raz dostrzegam, a innym razem nie. Jezus jest obecny tak bardzo żywy i prawdziwy pośród wszystkiego, co robię.
Jako kapłan: bo przez moje dłonie, mocą Boga, dokonuje się największy z cudów na świecie – cud Eucharystii. Jako duszpasterz – bo w mojej działalności widzę wielkie nawrócenia dokonane przez Jezusa. Jako katecheta: widzę wielkie pragnienie młodego człowieka na bliskość z Bogiem. Jako wierzący człowiek – kiedy każdego dnia walczę o chwilę spotkania z Nim.
Ale czy przez to wszystko moje życie jest lepsze? Czy przez to wszystko, każdego dnia, gdy rano wstaję, zwracam się ponownie ku Bogu?
To zaskakujące: Jezus wolałby, abym stał się Sodomą albo Tyrem. Nie dlatego, że było w nich wiele grzechu. Dlatego, że doświadczenie MIŁOŚCI BOGA w cudach nawróciłoby te miasta do Niego.
Chcesz być pochwalonym przez Boga jak Sodoma i Tyr? Bo ja bardzo tego pragnę!
Ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s