Zatrzymaj się i posłuchaj

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie, mówiąc: «Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście».

On odpowiedział: «Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.
Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego.
Kto ma uszy, niechaj słucha!»
(Mt 13, 36-43)

„Kto ma uszy, niechaj słucha!”
Bardzo lubię to stwierdzenie.

Ludzie w dzisiejszym świecie są strasznie zabiegani. Ciągle gdzieś gonią, non stop za czymś biegną. Jezus dziś prosi, żebyśmy się zatrzymali i wsłuchali się w to, co On chce nam powiedzieć. Każda chwila, w której Go nie słuchamy, jest czasem straconym.

„Kto ma uszy, niechaj słucha!”
Jeszcze jedno bardzo ważne przesłanie wypływa z tego krótkiego zdania – przynajmniej dla mnie.
Nie tylko to jest ważne, co ja za takie uważam, o czym myślę, że to mam albo że mi się należy.  Ważne są też potrzeby innych. Na przykład – właśnie słuchanie. Bo bardzo często łapię się na tym, że nie chcę wysłuchać kogoś do końca, tylko od razu mam gotowe rozwiązanie albo tysiące słów pociechy.
Uczę się słuchać Boga i drugiego człowieka.
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s