Z miłości

Jezus powiedział do Żydów:
«Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

Sprzeczali się więc między sobą Żydzi, mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?»
Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».
J 6,51-58

W mowie eucharystycznej Jezus mówi o sobie.  O Chlebie, który zstąpił z nieba.
Oto Bóg, który zstępuje, czyli schodzi do człowieka. Na jego poziom, do jego świata. I robi to z jednego powodu. Z miłości.
Wydaje się, że to my dbamy – lepiej lub gorzej – o nasze życie sakramentalne. To my chodzimy do spowiedzi, to my przystępujemy do Komunii Świętej. Tak, jest w tym nasza wolność i decyzja. Ale ta wolność i decyzja zaczynają się zawsze w hojnej miłości Boga. W Nim samym, który zawsze daje więcej. Najwięcej. I jeszcze dyskretnie ukrywa to w okruchu Chleba.
Ilekroć podchodzimy do ołtarza, by przyjąć Ciało Pańskie, to On robi  pierwszy krok w naszym kierunku. To On zstępuje do nas, a nie my wstępujemy do Niego. To On się uniża, żeby nas podnosić do wieczności.
Małgorzata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s