Szczęście w Bogu

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli”. (Łk 10,21-24)

Zadaj sobie dziś jedno pytanie. Czy jestem szczęśliwy? Możesz od razu zripostować, ale przecież Jezus dziś mówi o szczęśliwych oczach. Czy jednak oczy nie są zwierciadłem duszy?
Rozpoczęliśmy Adwent i jak każdy staje się czasem oczekiwania. Każdy z nas na coś oczekuje i chce, żeby się to spełniło. Lecz na co czekasz? Możesz także czekać na szczęście. Ono zaś może Ci uciekać sprzed nosa, bo tylko czekasz.
„Wielu proroków i królów pragnęło(…)” zobaczyć, a także doświadczyć największych pokładów szczęścia. Szczęścia, którym jest Jezus. Nie tylko czekaj, ale czerp z tych pokładów jak najwięcej. Szczęście masz jedynie w Bogu. Nie tylko Ty czekasz na Jezusa, ale (przede wszystkim) On czeka na Ciebie.
Nie zwlekaj, bo możesz doczekać się upragnionych Świąt Bożego Narodzenia, ale potem możesz sobie powiedzieć: Święta, święta i po świętach! Możesz przeżyć tajemnice Bożego Wcielenia, ale nie wiedzieć o co w niej chodzi.
Bóg czeka na Ciebie!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s