Zatrzymaj się!

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił.

Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: „Żal Mi tego tłumu. Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze”. Na to rzekli Mu uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić takie mnóstwo?” Jezus zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem i parę rybek”. Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął te siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów. (Mt 15,29-37)

Zatrzymaj się!
Wiesz, że dziś jest już czwarty dzień Adwentu?
Ale nie dlatego chciałbym, żebyś się zatrzymał.

Idziesz tak szybko: do sklepu, pracy, na uczelnię, do szkoły. Podnieś oczy i spójrz, kto idzie obok Ciebie, kto jedzie tym samym autobusem. Spójrz na człowieka, który jest obok Ciebie. Czy myślałeś kiedyś o tym, co właśnie teraz przeżywa, o czym myśli?

Może pomyślisz, że oszalałem, że nie da się wejść w cudze myślenie. Tak – masz rację, ale spróbuj, popatrz: może uda Ci się zobaczyć, że ktoś jest „głodny”. Głodny uwagi. Miłości. Albo zwykłej sympatii – uśmiechu, przytrzymania drzwi, prostego „dzień dobry”. Bo takie drobne gesty, choć wydają się mało znaczące, mogą bardzo zaspokoić ten głód.
Jezus nie zostawia nikogo bez posiłku.
A Ty?
Możesz przejść obojętnie obok kogoś, kto jest głodny życzliwości, Miłości?
Nie bój się!
Zatrzymaj się choć na chwilę,, a zobaczysz o wiele więcej, niż Ci się wydaje!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s