Droga do Jezusa

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy „Bóg z nami”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie. (Mt 1,18-24)

Wiele razy w swoim życiu zastanawiałem się jak sprawić, żeby Jezus narodził się w moim życiu. Słyszałem często, że trzeba otworzyć serce na Boże działanie, żeby on zadziałał we mnie. Nigdy jednak nie rozumiałem co to oznacza dla mnie.
Odpowiedź znajduje się w dzisiejszej Ewangelii. Co zrobić, żeby Jezus narodził się w moim życiu? Wziąć Maryję, która wraz ze mną będzie wędrować przez drogę do wieczności.
To Ona najlepiej zna i rozumie swojego syna. Bóg wybrał ją w swoim planie, bo wiedział, że jest najlepszą kandydatką. Matka Boga może również mnie prowadzić do Niego, ale czy mam na tyle odwagi i siły, by stworzyć z nią relację. Relację wiary, nadziei i miłości.
Jak często zapominamy o Maryi? A przecież to ona zna najlepszą drogę wiodącą do Jezusa.
Maryjo, Matko Boga, spraw, aby Jezus był zawsze przy mnie, w czasie pracy i odpoczynku, w noc i w dzień i nigdy nie pozostaw mnie samego. Amen
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s