Wystarczy niewiele

Gdy Jezus ujrzał wielki tłum, ogarnęła Go litość nad nimi; byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.

A gdy pora była już późna, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: „Miejsce jest puste, a pora już późna. Odpraw ich. Niech idą do okolicznych osiedli i wsi, a kupią sobie coś do jedzenia”. Lecz On im odpowiedział: „Wy dajcie im jeść”. Rzekli Mu: „Mamy pójść i za dwieście denarów kupić chleba, żeby im dać jeść?” On ich spytał: „Ile macie chlebów? Idźcie, zobaczcie !” Gdy się upewnili, rzekli: „Pięć i dwie ryby”. Wtedy polecił im wszystkim usiąść gromadami na zielonej trawie. I rozłożyli się gromada przy gromadzie, po stu i po pięćdziesięciu. A wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo, połamał chleby i dawał uczniom, by kładli przed nimi. Także dwie ryby rozdzielił między wszystkich. Jedli wszyscy do sytości i zebrali jeszcze dwanaście pełnych koszów ułomków i ostatki z ryb. A tych, którzy jedli chleby, było pięć tysięcy mężczyzn. Mt 6,34-44

Zdarza mi się w życiu taki czas, kiedy nic mi nie wychodzi, a jeżeli coś się udaje, to muszę włożyć w to wiele wysiłku. Pewnie niejeden z was powiedziałby, że to normalne.
Tak samo jest w odniesieniu do głoszenia Dobrej Nowiny. Przychodzą takie dni, gdy staram się, ale nic mi nie wychodzi. Mówię wtedy do Boga: „Miejsce jest puste, a pora już późna”. Zdarza się wątpić w swoją posługę, gdy natrafia się na rzeczywistość, która po ludzku wydaje się nie do pokonania i chce się zepchnąć ją na kogoś innego.
Dziś jednak spojrzałem na to z trochę innej strony.

Gdy staję przed sytuacjami, w których moje ludzkie siły są zawodne, nie oznacza to wcale, że jest beznadziejnie. Wystarczy trochę odwrócić sytuację. Pustka staje się doskonałą możliwością wypełnienia ją Bożą miłością, a późna pora w rękach Boga staje się początkiem działania. Wystarczy powierzyć to Bogu. Naśladując Jezusa, nie mogę od razu wątpić, ale wziąć w dłonie te trudności, spojrzeć w niebo, odmówić błogosławieństwo i podzielić się sobą, swoim doświadczeniem.

Wystarczy mieć niewiele, żeby Bóg uczynił z tego dużo dla innych.
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s