Pragnienie duszy

Kiedy Jezus nasycił pięć tysięcy mężczyzn, zaraz przynaglił swych uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, do Betsaidy, zanim odprawi tłum.

Gdy rozstał się z nimi, odszedł na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, łódź była na środku jeziora, a On sam jeden na lądzie. Widząc, jak się trudzili przy wiosłowaniu, bo wiatr był im przeciwny, około czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze, i chciał ich minąć. Oni zaś, gdy Go ujrzeli kroczącego po jeziorze, myśleli, że to zjawa, i zaczęli krzyczeć. Widzieli Go bowiem wszyscy i zatrwożyli się. Lecz On zaraz przemówił do nich: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”. I wszedł do nich do łodzi, a wiatr się uciszył. Oni tym bardziej byli zdumieni w duszy, że nie zrozumieli sprawy z chlebami, gdyż umysł ich był otępiały. Mk 6,45-52

Zastanawiam się jak odkryć, że nasz dusza potrzebuje „pożywienia”. Gdy jesteśmy głodni, albo spragnieni odczuwamy to fizycznie. A jak poznać, że nasza dusza jest spragniona Boga?
Bóg nasycił pięć tysięcy mężczyzn z dzisiejszej perykopy. Oczywiście chodzi o posiłek, ale Bóg także oprócz tego doczesnego pożywienia, zapewnił im i duchowe nasycenie. Każdy z nas, ja również, stara się, aby dzień rozpocząć od modlitwy. A później? Bardzo często długo, długo nic, aż staniemy do wieczornej modlitwy. A jak jest z pragnieniem Boga w ciągu dnia?
Często w mojej codzienności mam natchnienia pochodzące z wnętrza, które zachęcają do spotkania z Bogiem. Z jaką częstotliwością przychodzą, z taką samą i odchodzą. A może właśnie to jest znak od mojej duszy, że jest spragniona?!
Bóg chce nasycić mnie swoją obecnością, ale bardzo często wykręcam się jakimiś swoimi sprawami (a może i lenistwem).
Boże spraw, abym dbał nie tylko o swoje ciało, ale i o duszę!
ks. Marek

Jedna uwaga do wpisu “Pragnienie duszy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s