Słowo spełnione

Jezus powrócił mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich.

Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać.
Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».
Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione.
Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście». A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym łaski słowom, które płynęły z ust Jego.
(Łk 4, 14-22a)

Słowa proroka Izajasza, cytowane w dzisiejszej Ewangelii, niejednokrotnie znajdują swoje miejsce na obrazku prymicyjnym –  pamiątce po pierwszej Mszy Świętej odprawionej przez nowo wyświęconego kapłana.  Te słowa maja wyznaczać kierunek posługi neoprezbitera, i ostatecznie marzeniem każdego  księdza jest usłyszeć słowa dzisiejszej Ewangelii skierowane do siebie: „dziś spełniły się  słowa Pisma, które usłyszeliście” – moment, gdy życie kapłana stało się świadectwem Ewangelii.
      Słowo Boże to podręcznik wypełnienia naszego powołania jako naśladowców Chrystusa. Spróbujmy dzisiaj żyć tak, aby nasze życie było wypełnieniem słów zawartych w Piśmie Świętym.
ks. Przemek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s