Widzisz dobro czy zło?

W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.

On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: „Podnieś się na środek!” A do nich powiedział: „Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie uratować czy zabić?” Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: „Wyciągnij rękę!” Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić. (Mk 3, 1-6)

Tak dziś się zastanawiam nad postawą faryzeuszów, którzy śledzili Jezusa. Nie robili tego, żeby uwierzyć, ale żeby Go oskarżyć. Smutne jest to, że ja w swoim życiu też mam tak często, że szukam u innych takich sytuacji, w których chce ich oskarżyć lub wytknąć im błąd.
Kiedyś bardzo pragnąłem widzieć w ludziach dobro. I jak bardzo się to we mnie zmieniło. Ciekawe z czego to wynika. Oczywiście nie chcę teraz powiedzieć, że nie patrzę na ludzi przez pryzmat dobra. Ale tak często zdarza mi się w moim życiu, że jak już przyłapię kogoś na jakimś zły uczynku lub błędzie to patrzę na niego przez taki pryzmat.
Boże spraw we mnie serce czyste i pełne miłości!
ks. Marek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s