Posłuchamy Cię w AdwencieTak, to nasza maluczkowa akcja na Adwent 2020.
A dokładnie – na jeden tydzień tego Adwentu.

Posłuchamy Cię.
I nie chodzi o śpiewanie.


Bo Adwent w środku pandemii pełen jest propozycji, rozważań, zadań, wyzwań, rekolekcji, akcji i rzeczy z zewnątrz, które przyjmujesz, żeby wzrastać.
I to jest dobre.
Ale poza przyjmowaniem jest też drugi kierunek: oddawanie.

Oddawanie historii o Twojej wierze, relacji z Panem Bogiem, czytaniu Pisma, o trudnościach, radościach, dziwnościach, niespodziankach i kłopotach. Opowiadanie jej komuś, kto posłucha. Z uwagą, z życzliwością, z otwartością, bez oceniania.

Część z nas formuje się we wspólnotach, ma wierzących przyjaciół albo rodzinę, kapłanów otwartych na rozmowy, słowem – ma komu opowiadać. Część – nie. Czasami nawet mając takie dobre warunki, jak wyżej.
I dla tych, co nie mają komu opowiedzieć, jest ta nasza adwentowa akcja.

Posłuchamy Cię w Adwencie.
To nasz prezent dla Ciebie: pół godziny uważnego słuchania.

Może masz tak, że jest w Tobie potrzeba podzielenia się swoim doświadczeniem wiary, relacji z Bogiem, ze Słowem.
Może myślisz, że Twoje trudności są za małe, żeby nimi komuś zawracać głowę.
Może boisz się, że Twoje przeżycia duchowe są zbyt odjechane, żeby móc o nich mówić i nie zostać uznanym za wariata.
Może masz poczucie, że inni to ho, ho! – a u Ciebie tak zwyczajnie, że nie ma się co odzywać, bo kogo to zainteresuje. Nikogo.

No więc – możesz opowiedzieć nam.

Jak?
Najprościej, przez telefon.

JAK TO BĘDZIE DZIAŁAĆ?
A tak.

1. Jest sobie ekipa siedmiu osób, które chcą słuchać. To takie Maluczko&Friends: czterech facetów, trzy kobiety. Nazwiska niżej 😉

2. Każdy, kto da nam znać mailem, że chce być wysłuchany, dostanie pół godziny uwagi kogoś z adwentowej ekipy. Ufamy Szefowi, że zrównoważy nasze możliwości i Wasze potrzeby. Wiemy też, że On najlepiej dobierze nas w pary do tych spotkań; dlatego będziemy działać metodą „randki w ciemno”. Losowo.

3. Czas na słuchanie będzie między 7 a 13 grudnia, ale „zgłoszenia” przyjmujemy od teraz aż do 10 grudnia. Im szybciej dasz znać, tym łatwiej będzie nam ogarnąć – i będziemy wiedzieć, czy prosić o pomoc naszą „ławkę rezerwowych”, gdyby podstawowemu składowi półgodzin zabrakło

4. Chodzi o SŁUCHANIE. Nie o doradzanie ani nie o miłą pogawędkę z maluczkową ekipą [to drugie możemy po akcji ]. Jasne, że możesz nas pytać o radę, ale nie obiecujemy, że odpowiemy, choć są szanse, że tak. Na pewno wysłuchamy. Bo słuchanie działa!

Ważne jest też to, że to jest jedno pół godziny. Taka akcja na raz. Choć niczego nie chcemy tu zamykać, bo tylko Szef wie, co się podczas tego słuchania wydarzy, to jednak uczciwie będzie przyjąć na start, że tyle jest do wzięcia, nie więcej.

5. Potrzebna będzie modlitwa, dużo modlitwy! Jest już mała ekipa modlitewna, ale kto jeszcze chce omadlać/pościć/uwielbiać w intencji tej akcji – dajcie znać, że jesteście. Wsparcie bezcenne, poniesione koszty zwraca nasz Szef. Tak… poczwórnie. Co najmniej. Jak to On.

JEŚLI CZUJESZ, ŻE TO DLA CIEBIE, zrób tak.

KROK 1.

Napisz do nas maila na hello.maluczko@gmail.com, że chcesz dostać pół godziny słuchania. Podaj w mailu swój numer telefonu. I imię. W tytule wpisz: „Chcę pół godziny”.

[Uwaga dla tych, co mają z tyłu głowy RODO – wszystko będzie jak należy. Prośba o kontakt i udostępnienie w tym celu swoich danych wychodzi od Ciebie, więc możemy na nią legalnie odpowiedzieć. Po zakończeniu akcji skasujemy maile z numerami]

[Uwaga dla tych, co nie lubią pisać maili – można się zgłosić TYLKO mailem na nasz adres, czyli pisanie wiadomości na FB, prywatnych wiadomości do ekipy, smsów do koordynatorki i komentarzy pod tym wpisem nie ma mocy sprawczej. To dlatego, że u nas też się dużo dzieje i możemy nie ogarnąć wielu kanałów komunikacji i kogoś przegapić. A tego nie chcemy.]

KROK 2.

Koordynatorka akcji, Marta, odpisze Ci, że dostała Twojego maila, po czym przekaże Twój numer osobie ze słuchającej ekipy, a ta osoba się do Ciebie wkrótce odezwie na podany przez Ciebie numer i umówicie się na konkretny, dogodny dla Was czas.

KROK 3.

Przed rozmową pomódl się za siebie i swojego Słuchającego o potrzebne dary Ducha.

KROK 4.

A potem się zdzwaniacie i się dzieje ❤

KTO BĘDZIE SŁUCHAŁ?

Alfabetycznie rzecz biorąc, to tak:
-> ks. Rafał Arciszewski
-> ks. Jacek Bernacik
-> Maria Druch
-> Marta Łysek
-> ks. Marek Solniczek
-> Magdalena Stasiak
-> ks. Mariusz Wilk.

A o całość zadba Szef.
Najlepiej.

Piknęło Ci w sercu?
To pisz maila.
Bo kalendarz się nam zapełnia.
Czekamy ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s